שירותים משפטיים

דיני חברות/תאגידים

אתם רוצים להקים חברה בע"מ? מעוניינים לאגד את מערכת היחסים בין השותפים בעסק במסגרת הסכם שותפות/מייסדים? עתידים למכור/לרכוש עסק קיים? משרדנו מלווה יזמים, חברות, סטארט אפ ומשקיעים רבים, החל משלב גיבוש הרעיון, הקמת הישות המשפטית המתאימה (חברה/שותפות), בדיקה משפטית של הנכס המתאים והתנהלות מול משכיר הנכס, ועריכת מגוון הסכמים משפטיים כגון הסכם מייסדים/ הסכמי מיזוג/ הסכם ספק-לקוח ועוד.

הקמת חברה בע"מ:
משרדנו מתמחה בהקמת חברה בע"מ, ביעילות ובמהירות האפשרית. בעזרת הכרטיס החכם המקושר למערכת רשות התאגידים, אנו מתחייבים לספק ללקוחותינו תעודת התאגדות בתוך 3 ימי עסקים מיום החתימה על הטפסים. משרדנו מלווה את לקוחותינו בהתנהלות מול הבנקים השונים לצורך הקמת חשבון בנק לחברה החדשה ומעניקים שירותים מלאים מול רשם החברות כגון: שינוי שם, כתובת, דיווח על העברת מניות, שינוי במרשם הדירקטורים ועוד.

כמו כן, משרדנו מתמחה בעריכת הסכמים מסחריים כגון:

הסכם מייסדים:
הסכם אשר אינו בגדר חובה משפטית והוא מהווה מסמך פנימי בין בעלי המניות והמייסדים של החברה. הסכם זה מתייחס לניהול היומיומי, השקעות בחברה ופתרונות לבעיות עתידיות דוגמת דרכי היפרדות וכיו"ב. את הסכם המייסדים מקובל לערוך טרם פתיחת החברה או השותפות, אולם ניתן לעשות זאת גם לאחר מכן. על הסכם המייסדים לצפות את פני העתיד ולנסות לתת מענה לכל הקשיים העלולים להתעורר בהמשך דרכה של החברה/שותפות בכדי לפתור סוגיות שונות העלולות לצוץ במהלך חייה של החברה.

הסכם שכירות לנכס מסחרי:
השכרה של נכסים מסחריים הן עסקאות מורכבות יותר ביחס להשכרה של נכסים למגורים, כמו כן לרוב מדובר בעסקאות שכירות ארוכות טווח. לפני השכרת נכס מסחרי רצוי להתייעץ עם עורך דין בעל ידע וניסיון בתחום. השכרת חנות בקניון או השכרת יחידה במתחם מסחרי, מחייבת את המשכיר וכמובן את השוכר לקחת בחשבון שיקולים רבים (עסקיים ומשפטיים) טרם התקשרות בהסכם השכירות הספציפי. יש לשים דגש על תקופות שכירות ארוכות הכוללות אופציות להארכת החוזה, אופציה לסיום החוזה, וכמובן לוודא כי השוכר יהיה רשאי לפנות עם סיום ההתקשרות את המושכר מכל הרכוש אותו צבר ואשר אינו מחובר כדרך קבע למושכר. בנוסף, נכסים מסחריים רבים כוללים פעמים רבות מערך של ניהול או תחזוקה (רוב הוצאות אלו בדרך כלל מכונות דמי ניהול) וגם לנושאים אלו חשוב מאוד להקדיש תשומת לב מתאימה.

הסכם למכירת/רכישת עסק:
רכישת עסק קיים ופעיל מתחיל בבדיקת הדוחות הכספיים של העסק כדי לבחון את רווחיותו. לאחר סיום הבדיקות, רצוי לערוך בדיקות משפטיות של הנכס בו מופעל העסק ברשויות השונות ולבחון היטב את הסכם השכירות, ההתחייבויות שבו וכמובן תקופת השכירות הנותרת בהסכם ואופציות להארכת תקופה זו, מכיוון שלרוב רוכש העסק "יכנס בנעליו" של המוכר בהסכם השכירות. לאחר סיום הבדיקות הללו רצוי לערוך הסכם מכירה מקיף אצל עו"ד המתמחה בתחום. בהסכם זה יש לכלול מגוון נושאים משפטיים כגון: הצהרות הצדדים, התחייבות המוכר לתשלום חובותיו עד להעברת החזקה, העברת מוני הצריכה על שמו של הקונה, רכישת מוניטין העסק, ציוד, מלאי, והפלטפורמות הדיגיטליות של העסק. יש ליתן דגש לסעיף אי תחרות וכמובן לבטוחות להבטחת תשלום הרכישה.

שילחו הודעה

יצירת קשר

עו"ד ליבנת פנחס

אימייל

livnatp.law@gmail.com

טלפון

0545-241316

פקס

02-5609969

עו"ד נועם נפתלי

אימייל

no@y-il.co.il

טלפון

0545-241318

פקס

02-5609990

יצירת קשר

טל' משרד

02-6444201

כתובת

רחוב המייסדים 1, מושב בית נקופה

עו"ד נועם נפתלי

אימייל

no@y-il.co.il

טלפון

0545-241318

פקס

02-5609990

עו"ד ליבנת פנחס

אימייל

livnatp.law@gmail.com

טלפון

0545-241316

פקס

02-5609969

שילחו הודעה

פקס

02-5609990

אימייל

no@y-il.co.il

טל' משרד

02-6444201

כתובת

רחוב המייסדים 1, מושב בית נקופה